۵۰۰ هزار لیتر محلول‌پاشی در دامغان اجرا شد

سمنان- ایرنا- شهردار دامغان گفت: تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار لیتر محلول‌ پاشی به منظور ضدعفونی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهر اجرا شده است.

مسلم نصرتی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد هشت اکیپ مردمی در کنار شهرداری دامغان به انجام عملیات ضدعفونی در سطح معابر شهری می‌پردازند که روزانه بیش از ۲۰ هزار لیتر محلول در این زمینه استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: اجرای عملیات گندزدایی و ضدعفونی شهر دامغان، از اوایل شیوع این ویروس تاکنون در ۲۶ شب اجرا شده است.

نصرتی ادامه داد: این طرح با همکاری گروه‌های مردمی، کشاورزی، بسیج و سپاه در قالب چندین تیم و به صورت برنامه‌ریزی شده انجام می‌شود و تمام سطح شهر، هر شب ضدعفونی می‌شود.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از هدر رفت نیروی انسانی و اجرای صحیح عملیات، افراد با کسب مهارت‌های لازم و به صورت متمرکز به انجام این طرح مشغول هستند.

نصرتی با اعلام آمادگی شهرداری نسبت به ذخیره‌سازی محلول ضدعفونی، گفت: تاکنون برای ۸۰ نفر از عوامل اجرایی این طرح، کارت اجرایی صادر شده است.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از تخریب تجهیزات درون شهری و وسایل تیم گشت، اجرای طرح ضدعفونی با استفاده از یک برنامه خاص انجام می‌شود.

شهردار دامغان گفت: همکاران ما در قسمت خدمات شهری، در زمینه جمع آوری پسماندهای منازل و واحدهای درمانی با تقویت اکیپ‌های خود، به صورت جدی و با شکل اصولی در زمینه دفع زباله‌ها نظارت دارند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.