۴۴ Comments to “ انتقادات و پیشنهادات”

 1. علی احمدی says :

  از زحمات شهرداری بابت محله جنوب شهر (خواجه شهاب) که در کوچه و خیابانهای آن نهر جدید ایجاد شده و همچنین روکش آسفالت صورت گرفته کمال تشکر و قدردانی را داریم. خواهشمند است سایر منطقه های جنوب شهر نیز به همین صورت توسط شهرداری بهسازی گردد.

 2. پاسخ says :

  با تشکر پیشنهاد شما در اسرع وقت به اطلاع مسئولین شهرداری می رسد

 3. یک شهروند says :

  پاکیزگی وزیبایی هر شهرنشانه شخصیت وفرهنگ مردمان آن شهرمی باشد .چگونه است که مردم بامسافرت به کشورهای اروپایی ازتمیزی آن شهرهاصحبت می کنند ولی خودشان درشهرزباله می ریزند .آقای شهردار چه شده است که جدیداً چند ماهی است بعضی افراد سودجو برای دورزدن قوانین ماشین های قراضه ای را درکنارخیابان قرارمیدهند وبامغازه دار زدوبند کرده ودرواقع بعنوان آن مغازه شروع به فروش محصولات نه چندان مرغوب می نمایند وباعث مزاحمت برای مغازه های همجوار وگاهاًحرفهایی ردوبدل میشود که زیبنده نیست. آقای شهردار ومسئولین محترم واعضای شورای شهرگشتی درشهربزنید واین نابسامانی هاراازنزدیک ببینید.باتشکر

 4. یک شهروند says :

  ضمن عرض خسته نباشید؛بلوار دولت محدوده میدان امام حسن تا ابتدای آرامستان فردوس رضا به دلیل ریختن زباله در فضای سبز ودر بین درختان دچار وضعیت نابسامان است.شهرداری محترم ۲ ،۳ سال پیش در محدوده نامبرده اقدام به ساخت پیاده رو کرد اما هیچ گونه سطل زباله ای در این محل نصب نکرد.این محل در طول سال میزبان خیل عظیمی از مسافران است که این امر با توجه به نبود سطل زباله تصاویر نازیبا ای رارقم زده.چند روزی هم هست که خاموش بودن چراغ ها این پیاده روموجب تاریکی شده است.از شهرداری محترم خواهشمند است که به این موضوع رسیدگی کرده وبا اقدام خود موجب آسایش ساکنین این منطق از شهر شود.

 5. مجید says :

  ضمن عرض خسته نباشید اگر واقعا کسی این نظرات میخونه لطفا شهرداری مثل شهرهای دیگه کشور بفکر راحتی ما باشه که بخاطر گرداخت یه عوارض خودرو ساده نصف روز وقتمون تلف نکنیم من کرمان رفتم شهرداری ش روی سایت گذاشته راحت مردمش پرداخت میکردن

 6. ناشناس says :

  با سلام و احترام – با عنایت به بازگشایی مدارس در مهرماه , باز شاهد گره ترافیگی روبروی مدارس جنب میدان شاهچراغی و خطر پذیری تصادفات به شدت افزایش می یابد-خواهشمند است با عنایت به نقشه طرح تفضیلی شهر نسبت به بازگشایی کوچه پشت مدارس خدیجه کبری مساعدت نمایید , که کلیه ترددهای مدارس از کوچه اقدام شود – این معضل از شهر حل میگردد- با تشکر

 7. شهروند says :

  با سلام
  احتراما نصب جدول سیمانی یا مانع فلزی در وسط خیابان ۲۲ بهمن حدفاصل میدان ورزش و میدان ۲۲ بهمن می تواند به تردد اتومبیل ها کمک نماید .
  با تشکر

 8. همشهری says :

  با سلام و احترام

  عنوان پیشنهاد : نصب جدول در وسط خیابان ورزش حدفاصل میدان شهید شاهچراغی و میدان ورزش

 9. ناشناس says :

  با سلام
  با توجه به تردد زیاد به باغ شمس از بلوار شمالی وتصادفات متعدد در چهارراه بیمه چنانچه از این چهارراه تا میدان جانباز در نقشه شهری ورودی به سمت باغ شمس هست شهرداری نسبت به باز گشایی آن اقدام که از بار تردد از چهار راه ذکر شده کاسته شده و احتمالا میزان تصادف هم کمتر شود .با تشکر

 10. نصرت اله says :

  با سلام
  ورودی خیابان به سمت زینبیه از خیابان شهید بهشتی پل فلزی بسیار ناموزونی قرار دارد چنانچه شهرداری نسبت به هموار کردن و اصلاح آن اقدام کند ممنون می شویم.

 11. حسین says :

  سلام و روز بخیر.
  کمال تشکر و قدردانی از شهردار و پرسنل محترم شهرداری دامغان.
  چند پیشنهاد:
  ۱- استفاده از عنصر نور و آب و فضای سبز در طراحی و زیباسازی چهره شهر بسیار بسیار حایز اهمیت است که متاسفانه در دامغان کمتر استفاده میشود.
  ۲-استفاده از ترکیب رنگ و فضای سبز و گلدانهای شهری در شادابی و نشاط اجتماعی و همچنین پویایی چهره شهری در شهرهای بزرگ و زیبا بسیار پرکاربرد است که در دامغان اصلا دیده نمیشود.
  ۳-موضوع مهم دیگر اینکه آنچه باعث رضایت شهروندان و شهر زیبا خواهد شد، در دسترس بودن و به روز بودن امکانات رفاهی و خدمات شهری است نه گسترش شهری.
  ۴- در دامغان امکانات و تاسیسات خوب شهری و همچنین مراکز گردشگری با پتانسیل بالا وجود دارد که از دید مردم پنهان است. برای مثال پارک زیبا بانوان در دامغان ایجاد ولی سردرب و ورودی آن از دید مردم پوشیده و اصلا یک تابلو هم برای راهنمایی مردم و اطلاع مسیر وجود ندارد.

 12. ناشناس says :

  با عرض سلام و خدا قوت
  لطفاً در پیاده روی دو طرف خیابان اسدآبادی منطقه باغ شمس درختکاری شود. هیچ فضای سبزی در این منطقه نیست حداقل پیاده رو باغچه داشته باشه.
  در صورت امکان درخت کاج کاشته نشود.
  با تشکر از زحمات کارکنان شهرداری

 13. یک شهروند says :

  تشکر فراوان از زحمات و تلاش های شهرداری دامغان نسبت به زیبا سازی و مهیا کردن شهر برای زندگی بهتر
  از منظر شهری، فضای سبز دامغان نیازمند یک تحول بنیادی است. چرا که در طول سالیان دراز تنها فقط درخت کاج کشت شده که نه زیبایی بصری دارد و نه سایه و ثمر…
  واحد فضای سبز شهرداری دامغان باید با شناخت اقلیم منطقه و آگاهی از علم روز نحوه کاشت و آبیاری درختان نسبت به این موضوع مهم که باعث زندگی پذیر شدن محیط و زیبایی چهره شهر میشود اقدام کنند.

 14. دامغانی says :

  چرا برای اماکن تاریخی و مراکز تفریحی و توریستی شهر دامغان از تابلو راهنمای مسافر و معرفی از طریق بیلبوردهای شهری استفاده نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. م says :

  ای کاش در اجرای بلوار میانی خیابان روبروی شهرداری به جای جدول بتونی، سنگ سفید کار میشد……

 16. هم وطن says :

  سلام
  احتراما ً پیشنهاد میگردد به جهت سهولت در تردد اتومبیل و جلوگیری از پارک دوبل، نسبت به نصب جدول یا مانع فلزی در وسط خیابان ۲۲ بهمن ، از میدان ورزش تا میدان ۲۲ بهمن اقدام گردد .

 17. جوان دامغانی says :

  با سلام و تبریک سال نو.
  عملکرد واحد زیبا سازی و خدمات شهری در استقبال از نوروز ۱۴۰۰ و همچنین فضاسازی شهری اصلا مناسب نبوده و هیچ حس تازگی و نشاط و طراوتی در خیابانها و میادین شهر حس نمیشود.

 18. دانشجو says :

  چرا طرح تونل نوری که چند سال قبل در بلوار آزادی اجرا شده بود و بسیار هم مورد زیبا بود در مکان های دیگه شهر اجرا نمیشه

 19. .. says :

  با تشکر از شهرداری دامغان بابت اصلاح هندسی میدان شاهچراغی و همچنین اجرا اولین آبنمای شهر… ولی اولا این آبنما گاها خاموشه، دوما چرا در نورپردازی میدان شاهچراغی انقدر خساست به خرج دادید؟؟؟ اصلا این میدان تاریکه تاریک….

 20. دختران آفتاب says :

  انتخاب پارک دانشجو به عنوان مجموعه فرهنگی و گردشگری در نقشه جامع شهر نقش بسزایی در کیفیت زندگی شهروندان دارد. برای مثال جانمایی موزه. باغ کتاب. پیاده راه فرهنگی. سرای هنر و موسیقی و مجموعه های رستورانی و ….

 21. دروازه شامان says :

  آقا نورپردازی سطح شهر بسیار ضعیفه ضعیف……هم از طرف اداره برق و هم از سوی شهرداری بابت زیبا سازی.
  یه فکری هم به حال فضای سبز شهری بکنید. یا نداریم، بعدشم اگه هم چهار تا درخت کاشته بشه انقدر آب نمیدن که بعد از یه ماه خشک میشه

 22. جوان says :

  سلام لطفا نسبت به گلکاری و چمن در پارک ملت اقدام بشه. درختای کاج بدجوری توی ذوق میزنه

 23. صمد says :

  میگم نظرتون درباره نورپردازی درختای بلوار چیه؟؟؟ مثل درختای آبشار شاهرود….

 24. شهروند says :

  پیشنهاد میکنم که برای دامغان هم طی یک فراخوان اسم و لوگو و نماد معرفی بشه مثل شاهرود و سمنان که در ورودی شهر نصب شده و در همه پروژه ها و عملکرد شهرداری هم در همون راستا باشه … مثلا “سمنان شهر اخلاق” و یا “شاهرود شهر زندگی”
  میشه گفت “دامغان شهر سبز”
  ” دامغان شهر تاریخ و فرهنگ”
  “دامغان شهر آب و آفتاب”

  ممنون میشم که درباره این نظر جواب روابط عمومی شهرداری رو بدونم

 25. a says :

  سلام و عرض ادب

  خواهشمند است شهردار محترم از خیابان ۲۲ بهمن حدفاصل میدان ورزش تا میدان ۲۲ بهمن ، بازدید بعمل آورند نکته انتقادی، پارک دوبل اتومبیلها در این خیابان بوده که جهت رانندگان ، واقعا کلافه کننده شده است . به عبارتی به دلیل پارک دوبل ، رانندگان عبوری مجبور به استفاده از لاین مخالف بوده که خلاف مقررات راهنمایی و راننگی بوده و خطرات احتمالی را در پی دارد .
  به نظر می رسد نصب مانع در وسط خیابان در مسیر یاد شده ، تنها راه چاره جهت رفع این معضل می باشد
  خواهشمند است چنانچه نصب مانع در وسط خیابان ، مربوط به شهرداری نمی شود نام نهاد پیگیر را اعلام تا از طریق آن مرجع اقدام گردد .
  سپاسگزارم

 26. د says :

  سلام
  لازم است کارشناسان محترم شهرداری گهگاهی از سطح شهر بازدید بعمل آورند مدتها است که یک پیاده رو به دلیل ساخت و ساز و تجمع مصالح بسته است و مسئولین شهرداری هیچ توجهی نمی نمایند به نظر می رسد ارسال عکس و فیلم به صدا و سیمای استانی و یا استانداری سمنان بتواند مسئولین شهرداری را نسبت به انجام وظیفه خود آگاه نماید
  بارها مشاهده می گردد که افراد مسن مجبور به عبور از خیابان و قبول خطر تصادف را می نمایند
  مگر پیاده رو حق عبور و مرور افراد پیاده نیست
  یک روز ؟
  یک ماه؟
  چند ماه ؟

 27. حسین says :

  با سلام و تشکر بابت تعریض و زیبا سازی خیابان امام، اگه طرح اجرا شده برای تیر چراغ برق های خیابان امام برای چند بلوار و خیابان دیگه شهر هم اجرا بشه بسیار زیبا خواهد بود. خیابان سلامت، خیابان کمربندی حد فاصل میدان دانشگاه تا میدان پسته و …

 28. یک دانشجوی مهمان در شهر دامغان says :

  با سلام و تشکر از مجموعه شهرداری دامغان.
  دامغان نیاز به یک کمیته زیباسازی داره با اعضای جوان و تحصیلکرده با ذوق و هنرمند که فضای شهری رو بانشاط و پویا جلوه بدن.
  اجرای آبنماهای متعدد در جای جای شهر و میادین و بلوارها
  استفاده از ظرفیت بالای فضای سبز شهری و گلگاری و المانهای شهری
  فعال کرده هنرمندان و نقاشان دامغانی در احیا بافت های قدیمی و فضاهای خالی و ضمخت شهر به صورت هنرهای تجسمی، نقاشی های بزرگ شهری، دیوارنگاره و..
  استفاده از رنگ های جذاب در رنگ آمیزی شهری و مبلمان شهری و فضاسازی زیبا و بروز برای مناسبت های ملی و مذهبی همچون ماه رمضان، نوروز، محرم و…

  مردم دامغان بانشاط و سرحال خواهند بود با شهری زنده و پویا و شاداب….
  موفق باشید

 29. محمد says :

  یک شهروند
  با سلام و تشکر
  لطفا فقط به پارکها و بلوار اصلی برای آب دادن یا درختکاری یا هموار کردن زمین نپردازید
  بلوار جانباز نرسیده به میدان کتاب ۲ قسمت مثلثی تقریبا بزرگ که چندین درخت داره نه آبی داده میشه درستو حسابی نه زمینی رو هموار میکنید و نه اینکه علفهای هرز زده میشه البته ازین موارد در این شهر زیاده
  لطفا پیگیری کنید در این خصوص
  و همچنین اسم میدان کتاب حالا بر هر اساسی گذاشته شده لطفا یه سمبل یا چیزی برای وسط این میدان در نظر گرفته شود
  بعد از جند سال در حال درست کردن میدان آخر شهر بنام میدان امام رضا هستین لطفا شلوغش نکنید تا جای ممکن درختا حرص بشه و حتی المقدور از روشنایی استفاده بشه متاسفانه برای میدان اول شهر که چیزی در نظر گرفته نشده برای میدان امام رضا کاری بکنید
  در آخر نورپردازی به روشنایی تیر برق گفته نمیشه شهری زیبا بنظر میرسه که نورپردازی جلوی چشم باشه
  با تشکر

 30. رهگذر says :

  سلام خدمت شهردار و پرسنل شهرداری دامغان
  کاشت درخت و گل و چمن یک موضوع هست ولی از آن مهمتر آبیاری آبیاری و آبیاری و نگهداری از آن خیلی خیلی مهمتره

 31. عباس says :

  با سلام
  پیشنهاد می گردد شهردار محترم، از خیابان ۲۲ بهمن ( لاین مقابل پارک بانوان ) بازدید بعمل آورند تا متوجه فقدان عملکرد رفته گر محله گردند در این خیابان و داخل جوی ها به وفور زباله یافت می گردد که به نظر می رسد ارسال عکس و فیلمهای تهیه شده از عدم نظافت به سایت وزارت کشور ، بتواند مسئولین شهرداری را به وظایف بازدید و کنترل امور رفته گران آگاه نماید

 32. مسافر says :

  جناب شهردار دامغان
  سلام علیکم
  بنده در داخل بازار سرپوشیده دامغان سطل زباله ای جهت ریختن یک پلاستیک خالی پفک نیافتم
  ضمن احترام به اهالی دامغان مجبور شدم آن را در گوشه ای از سطح بازار بیاندازم
  چند بازاری هم که به آنها گفتم ، فرمودند بناز همینجا برو
  متاسفم اقای شهردار

 33. حامی says :

  از شهرداری دامغان بسیار سپاسگزارم
  چرا که در ساخت یک ساختمان چند طبقه به مدت چندین ماه و یا سال پیاده رو بسته می شود و مصالح در خیابان دپو می شود
  یک فرد سالخورده علاوه بر عدم امکان عبور از پیاده رو مجبور است از خیابان عبور کند که آنهم با مصالح اشغال شده است
  اگر تصادفی صورت گیرد اقای شهردار فقط سری تکان می دهد لیکن مسئول مستقیم قتل آن فرد است
  در اینده بنده شغل پیمانکاری ساختمان را انتخاب خواهم کرد
  چون شهردارخوبی داریم و هیچ تذکری به ما نخواهد داد
  اقای شهردار ممنون از عدم توجه به موارد ذکر شده

 34. علی رضا says :

  سلام
  ضمن تشکر از احداث فاز دو پارک دانشجو
  داخل باغچه هاش رو با ماسه شیرین پر کنید که از این حالت دربیاد و نیازی به کاشت چمن هم نیست
  برای زیر درختان از درختچه ها و بوته های که با سایه سازگاری بیشتری داره استفاده کنید مثل شمشاد و رزماری و پاپیتال و انواع گل های ناز و ….

 35. شهروند دوستدار دامغان says :

  سلام.ضمن تشکر از شهردار و پرسنل شهرداری دامغان. درخواست دارم که کارشناسان زیباسازی شهری و فضای سبز شهرداری دامغان تعامل بیشتری با شهرداران و همکاران خود در شهرداری های شهرهای بزرگ و موفق مثل شیراز، اصفهان، کاشان، مشهد و حتی تهران داشته باشند.
  در بسیاری از موارد میتوان از توان فکری و مشاوره ای آنان بهترین استفاده را کرد.

 36. ناشناس says :

  سلام
  درختان باغچه پیاده رو جلوی فنی حرفه ای از تشنگی در حال خشک شدن هستند.
  رسیدگی فرمایید.

 37. رضا صباغیان says :

  با سلام
  در جاده کمربندی پمپ گاز وجود ندارد و همچنین تا شاهرود. جاده اصلی است و نیاز به حداقل دو پمپ گاز میباشد. با تشکر

 38. ناشناس says :

  سلام و روز بخیر. تورو خدا با نورپردازی و رنگ آمیزی مبلمان شهری، استفاده از آبنماها و افزایش فضای سبز، شهر دامغان رو از بی روحی و دلمردگی در بیارید. فقط کافیه یه سر به شهرهای دیگه بزنید……
  انگار که گردی از خاک رو ریختن روی شهر.. از بس بی روح و کسل کننده هست. تنها خیابانی توی دامغان که از قدم زدن میشه لذت برد جاده سلامت هست.

 39. ناشناس says :

  سلام. با طرح نور پردازی دیوار شهرداری اصلا موافق نیستیم. طرح دیوار شهرداری برگرفته از معماری سنتی مسجد تاریخانه هست. و این نورپردازی رنگ رنگی مناسب این معماری و دیوار نیست. بهتر بود برای این گونه نمادهای سنتی از نور سفید و ساده استفاده بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

TOP